Kantor online

Postawą działania kantorów online jest sprzężenie ich systemów z systemami banków, przez co klienci mogą przesyłać walutę między swoimi kontami bankowymi, a kontami danego kantoru online. Przed zarejestrowaniem się w danym serwisie należy przede wszystkim odwiedzić stronę kantoru online, a następnie sprawdzić, z iloma bankami współpracuje. Liczba ta jest świadectwem o zaawansowaniu systemów kantoru online, a także jakości współpracy z bankami. 

W najlepszych e-kantorach używane są takie same zabezpieczenia technologiczne jak te w bankowości elektronicznej. Serwis powinien nie tylko weryfikować tożsamość użytkownika, ale również posiadać certyfikat Extended Validation SSL, przez co wszystkie operacje oraz transakcje realizowane będą za pomocą szyfrowanych danych. Często stosowane w kantorach online są również dodatkowe zabezpieczania np. w postaci kodów SMS.

Warto wiedzieć, że e-kantory nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, ale muszą systematycznie raportować efekty swoich działań do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF). Jest to drugi po Ministerstwie Finansów organ administracji państwowej, który jest odpowiedzialny za zapobieganie wprowadzania do obrotu finansowego wartości majątkowych, które mogą pochodzić z nielegalnych, albo nieujawnionych źródeł. Organ ten przeciwdziała także finansowaniu terroryzmu. 

Przez rozwój mediów społecznościowych  klienci mają obecnie możliwość publicznego wyrażania swoich opinii o danej usłudze albo produkcie. Przed wybraniem platformy do transakcji walutami warto prześledzić opinie o danym e-kantorze w internecie. Specjaliści rekomendują odwiedzenie profili e-kantorów w mediach społecznościowych, w celu sprawdzenia komentarzy użytkowników.

Pierwszym czynnikiem, na który powinno się zwrócić uwagę przed wybraniem produktu lub usługi jest oczywiście cena. Należy pamiętać, że Polscy użytkownicy internetu są już doświadczeni i mają świadomość, że nie może to być jedyne kryterium wyboru platformy zakupowej. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy chodzi o e-sklep czy kantor online. Warto zatem wziąć pod uwagę również inne czynniki przed dokonaniem zakupu danej waluty. Dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na to, czy kantor online posiada biuro obsługi klienta, a także jak jest ono zorganizowane. Warto także dowiedzieć się wcześniej czy firma posiada certyfikaty oraz nagrody (ocena rynku). Cenna może być również wiedza czy jego przedstawiciele systematycznie pojawiają się w mediach (otwarta komunikacja z mediami), oraz czy dany kantor online jest notowany w porównywarkach kantorów. To wszystko świadczy o jakości działania danego kantoru online i powinno mieć duży wpływ na finalny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *